Keli naudingi patarimai apie rankų ir nagų priežiūrą

Rankoms itin kenkia šaltis, drėgmė ir įvairios buitinės chemijos priemonės. Jei veido raukšles galima pakoreguoti pačiais įvairiausias būdais, tai rankų amžių paslėpti kur kas sudėtingiau, todėl rankomis būtina kruopščiai rūpintis. Taigi šiame straipsnyje paieškosime atsakymų į klausimą, kaip prižiūrėti ir puoselėti rankas, kad jos visuomet išliktų gražios bei sveikos.

Veiksniai, darantys neigiamą įtaką mūsų rankoms

ranku ir nagu prieziuraRankoms stipriai kenkia šaltis, karštas vanduo, nušalimas, vėjas, saulė bei buitiniai valikliai, skalbikliai. Jei rankų oda išsausėjo, suskirdo, paraudo, atsirado įtrūkimų, pats metas palepinti rankas kokybišku kremu, kauke ar specialiomis vonelėmis. Šaltuoju metų laiku rankas reikia prižiūrėti kur kas kruopščiau.

Renkamės rankų kremą

Rankų kremą rinkitės atsižvelgdamos į turimą problemą. Kremai būna skirti jautriai, suskirdusiai, sausai, pigmentinėmis dėmėmis nusėtai, šiurkščiai ir kt. odai, kai kurie kremai stiprina, maitina ir nagus. Skirtinguose kremuose yra skirtingų komponentų. Pavyzdžiui, kokosų aliejus suteikia rankoms švelnumo ir glotnumo, arbatmedžio aliejus apsaugo nuo uždegiminių reakcijų, kolagenas pristabdo odos senėjimo procesus.

Parafino vonelės

parafino vonelesNe viename salone siūloma atlikti parafino voneles rankoms. Parafino vonelės – tai tobula rankų ir nagų priežiūra šaltuoju sezonu. Ypač šios vonelės atgaivina sausą ir suskilinėjusią odą, todėl puikiai tinka ir prižiūrint pėdas. Norint atlikti procedūrą, rankas prieš tai reikia ne tik švariai nuvalyti, bet ir nušveisti šveitikliu. Patepus rankas kremu, jos merkiamos į vonelę su ištirpintu parafinu. Tokia vonelė pagerina rankų kraujotaką ir padeda rankų odai atjaunėti.

Specialios procedūros – tik profesionalams atliekant

ranku kremasDomina gelinių nagų priauginimas ar ilgalaikis lakavimas? Geriausia tokias procedūras patikėti patyrusioms kvalifikuotoms manikiūro meistrėms, antraip galite pakenkti nago plokštelei, susilpninti nagus ir patirti kitų nesklandumų. Juo labiau savarankiškai nereikėtų nusiimti priaugintų nagų ar gramdyti ilgalaikio lako likučių.

Rankų kremo pakaitalas – aliejus

Jei kaip tyčia baigėsi riebus rankų kremas, „iš bėdos“ galite naudoti bet kokį augalinį ar kosmetinį aliejų. Ant delno užpilkite kelis lašus aliejaus, išsitepkite rankas ir palaukite apie 10 minučių, po to aliejaus perteklių nuvalykite servetėle. Rankos bus sudrėkintos ir apsaugotos.